Характеристики

  Характеристика природних умов фізико-географічних особливостей  Волинського Полісся


Полісся.


 село Катюжанка, річка Здвиж


Характеристика природних умов фізико-географічних особливостей Волинського Полісся     Волинське Полісся займає західну частину Українського Полісся, до складу якого входить майже вся Волинська область і північно-західна частина Рівненської області. Це найбільш зволожена, заболочена і заліснена область. За даними К.І. Геренчука, найістотніші відмінності природи Волинського Полісся зумовлені геолого-геоморфологічною будовою, що виявляється в наявності на його території значних відкладів мергеля і крейди.
     У грунтовому покриві Волинського Полісся переважають дерново-слабопідзолисті та рідше середньопідзолисті грунти. Крім того, трапляються дерново-глеєві, лучні та торфові грунти. На півдні області значні площі займають перегнійно-карбонатні грунти. На Волинському Поліссі порівняно з іншими фізико-географічними областями клімат менш континентальний. Кількість опадів становить 550 – 600 мм на рік. Безморозний період триває до 180 днів.
     Природна рослинність представлена тут значно краще, ніж на територіях інших областей. Заліснення досягає 40 % всієї площі. З лісових насаджень переважають соснові бори піщаних терас та дубово-соснові і сосново-дубові, грабово-дубово та дубові ліси. Досить широко представлені на заболочених місцях вільшняки. На території Волинського Полісся на долю болотно-лучних угідь припадає до 25% загальної площі. Тут переважає лучна, болотна та чагарникова рослинність.
     Справжньою окрасою Волинського Полісся є північно-західна частина з лісовими ландшафтами та краєм озер, які за чистоту вод називають голубими очима Волині. Неповторність цих ландшафтів, багатство рослинного світу стали першоосновою створення у грудні 1983 р. Шацького національного природного парку на площі 32830га.

Огляд регіону : село Катюжанка , Вишгородський район , Київська область , 07313 , Україна.
E-mail: selo@07313.in.ua

Всі матеріали на сайті викладені виключно з ознайомчою, довідковою та освітньою метою.
Адміністрація сайта не претендує на їх авторство та не несе відповідальності за їх зміст.